סקירת מערכות מאוחרתסקירת המערכות המאוחרת מתבצעת בין השבועות 24-20 להיריון. בבדיקה נסרקים אברי העובר במטרה לאבחן - אם קיימים- מומים או סמנים המעידים על מומים של העובר. מומלץ לבצע סקירה מאוחרת גם אם בוצעה סקירה מוקדמת והממצאים היו תקינים. זאת משום שאברי העובר ממשיכים להתפתח, מומים אשר לא ניתן היה לזהותם בסקירה המוקדמת עלולים להתפתח. אם התבצעה סקירת מערכות מוקדמת אזי הסקירה המאוחרת תבוצע בדרך כלל בשבועות 24-22.

הבדיקה נמשכת 40-20 דקות, תלוי במנח העובר וביכולת לראות את אברי העובר. הבדיקה מתבצעת ע"י רופא מומחה מנוסה שהוסמך לבצע את הבדיקה לאחר שקיבל הכשרה מתאימה.

הבדיקה מועברת ממכשיר האולטרה-סאונד אל מסך טלוויזיה המאפשר לאישה ובן זוגה לצפות בבדיקה תוך שמיעת הסברי הרופא. בסיום הבדיקה מקבלים בני הזוג דיסק המכיל את תמונות הסקירה .


הערה: התכנים המופיעים באתר נועדו לספק מידע בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת  מקצועית או תחליף להתייעצות עם הרופא המטפל

פוסטים אחרונים

הצג הכול

ילדים עם תסמונת דאון סובלים גם מקומה נמוכה. מכאן שאורך הגפה יכול להיות סמן לתסמונת דאון ולכן הוא נמדד בסקירת המערכות. בעבודות מחקריות נמצא כי כאשר עצם הירך ו/או עצם הזרוע קטנים מאחוזון 2.5 לגיל ההיריו